۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹ و ۵۲ دقیقه

  افزایش 10 ریالی پیامک در بودجه 94 تعیین عوارض است

تاريخ ثبت : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲ و ۳۸ دقیقه

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، .بر اساس بند الحاقی تبصره 19 ماده واحده لایحه بودجه 94 که روز گذشته به تصویب نمایندگان رسید، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی موظف شدند، علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ 10 ریال از استفاده‌کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حساب درآمد عمومی ردیف 160154 نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند تا هزینه آن صرف امور بیماران، نیازمندان، بسیجیان معسر و دانشگاه پیام نور شود.

داوود زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در خصوص سابقه چنین اقداماتی در قوانین بودجه‌ای، اظهار داشت: طبق قانون، مجلس تعرفه‌گذاری خدمات ارتباطی را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و تعرفه‌گذاری خدمات انحصاری را به شورای رقابت تفویض کرده است.

معاون شرکت‌ مخابرات ایران گفت: اقدام اخیر مجلس تعیین عوارض دولتی برای مصارف خاص و روشی برای تأمین برخی هزینه‌های دولت است که گاهی در قوانین بودجه سالانه پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش از این نیز تصویب چنین عوارضی سابقه داشته است، با ذکر مثال‌هایی در این باره توضیح داد: در دهه 70 مصوب شد که از هر پالس تلفن ثابت یک ریال به پست و از هر قبض برق 50 تومان به صدا و سیما اختصاص یابد.

زارعیان یادآور شد: عمر این قوانین یک سال است.